Cena usunięcia zaćmy w Czechach | Alfavision

Ile to kosztuje?

Koszt poniesiony za usunięcie zaćmy w Czechach jest praktycznie w całości zwracany ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.

Na przyjęcie do szpitala czeka się około 2-3 tygodnie. To naprawdę niewiele w porównaniu z terminami w Polsce. Do zwrotu większości kosztów zabiegu obliguje tzw. dyrektywa transgraniczna. Dzięki niej można korzystać z opieki medycznej w krajach Unii Europejskiej pod warunkiem posiadania aktualnego ubezpieczenia zdrowotnego. Sam zabieg nie jest skomplikowany i jeszcze tego samego dnia można wyjść ze szpitala. Zaletą wykonania zabiegu usunięcia zaćmy w AlfaVision w Czechach jest atrakcyjna cena, krótkie terminy oczekiwania oraz możliwość refundacji zabiegu z NFZ. Zobacz, ile kosztuje usunięcie zaćmy i jak ubiegać się o refundację:

Co oferujemy?

  • kwalifikacja do zabiegu usunięcia zaćmy
  • umówienie dogodnego terminu, nawet do dwóch tygodni od wizyty
  • polski personel
  • zabieg
  • wizyta z kontrolą pooperacyjną

Operacja zaćmy/rodzaj soczewki

Podstawowa cena operacji

Cena operacji po refundacji NFZ

Operacja z soczewką sferyczną

2500 zł

400 zł

Operacja z soczewką asferyczną z filtrem światła niebieskiego

2800 zł

700 zł

* koszt operacji w przypadku zaćmy wikłającej jest większy o 400 zł , odpowiednio kwota refundacji z NFZ wynosi 2300 zł.

Wydatki i refundacja krok po kroku

Dowiedz się, w jaki sposób możesz ubiegać się o refundację kosztów zabiegu. Poniżej podajemy, jaka jest aktualna cena za usuwanie zaćmy w Czechach. Narodowy Fundusz Zdrowia zwraca prawie cały koszt operacji zaćmy. Cała procedura jest dość prosta i w miarę krótkotrwała. Nasi pacjenci mogą tez przez cały czas liczyć na pomoc i doradztwo naszych konsultantów, którzy chętnie rozjaśnią wszelkie wątpliwości oraz pomogą w całej procedurze. A jak wygląda ona krok po kroku?

Krok 1

Płacisz 2500 PLN

Koszt zabiegu (razem z kosztem soczewki standardowej) to 2500 PLN. Opłata 100 PLN uiszczana jest podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej w Skoczowie. 2 400 PLN płatne jest w klinice w Czechach w dniu operacji.

Krok 2

Wypełniasz wniosek

Wypełniasz wniosek określony w rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie wzoru wniosku o zwrot kosztów świadczeń opieki zdrowotnej udzielonych poza granicami kraju (pobierz).

Krok 3

Aktualna wycena świadczenia

Refundacji podlega kwota, na jaką Narodowy Fundusz Zdrowia aktualnie wycenia daną procedurę. W tym przypadku jest to kwota ok. 2100 PLN.

Krok 4

Postępowanie i zwrot

Termin rozpatrzenia wniosku wynosi do 30 dni od wszczęcia postępowania. Wyjątek może stanowić sytuacja, gdy konieczne jest postępowanie wyjaśniające. Wówczas termin wynosi do 60 dni.

 

Jak widać koszt za usuwanie zaćmy w Czechach jest prawie w całości zwracany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Co więcej, fakt, że klinika okulistyczna AlfaVision znajduje się w mieście Stonava, tuż obok czeskiego Cieszyna oraz z polsko-czeskiej granicy sprawia, że nasi pacjenci nie są narażeni na dodatkowe wydatki związane np. z transportem w głąb Czech, szukaniem zakwaterowania, itd. Dojazd na zabieg, sama operacja oraz rekonwalescencja oraz powrót do domu mogą mieć miejsce w trakcie jednego i tego samego dnia, co jest bardzo dużym ułatwieniem.

Ważne dokumenty

Poniżej odsyłamy do szczegółowych regulacji w zakresie refundacji kosztów leczenia realizowanego w oparciu o dyrektywę transgraniczną.

Akty prawne

Zachęcamy do zapoznania się z wykazem aktów prawnych regulujących leczenie transgraniczne:

Akty prawne

Dokumenty do refundacji

Najważniejszym dokumentem w procesie refundacji jest wniosek, którego wzór znajdą Państwa pod odnośnikiem poniżej:

Dokumenty do refundacji

Kontakt

Potrzebujesz dodatkowych informacji na temat zaćmy?
Chcesz umówić się na wizytę?
Wypełnij formularz kontaktowy.
Oddzwonimy do Ciebie w ciągu 24h.]