Dobierz odpowiednie soczewki ponadstandardowe | Alfavision

Dobierz soczewki ponadstandardowe

Czeka Cię usunięcie zaćmyW takim razie na pewno interesuje Cię, jakie soczewki przy zaćmie warto wybrać. Dobrym wyborem są soczewki ponadstandardowe, które oprócz zaćmy eliminują inne wady wzroku, jak np. astygmatyzm, krótkowzroczność czy nadwzroczność. W czym mogą one pomóc i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Co oferujemy?

  •  kwalifikacja do zabiegu usunięcia zaćmy
  • dobór soczewki ponadstandardowej, odpowiedniej do wady wzroku
  • umówienie dogodnego terminu, nawet do dwóch tygodni od wizyty
  • personel polskojęzyczny
  • zabieg ze wszczepieniem soczewki ponadstandardowej
  • transport do kliniki aż z 9 miast ze Śląska
  • wizyta z kontrolą pooperacyjną

Operacja zaćmy/rodzaj soczewki

Podstawowa cena operacji

Cena operacji po refundacji NFZ

Operacja z soczewką wieloogniskową

4500 zł

2400 zł

Operacja z soczewką toryczną

4500 zł

2400 zł

Operacja z soczewką wieloogniskową toryczną

5500 zł

3400 zł

*koszt operacji w przypadku zaćmy wikłającej jest większy o 200 zł , odpowiednio kwota refundacji z NFZ wynosi 2300 zł.

Dlaczego warto sięgnąć po soczewki ponadstandardowe?

Jakie soczewki przy zaćmie wybrać? – to jedno z najczęściej zadawanych pytań przez naszych pacjentów. Tradycyjnie w trakcie zabiegu wszczepia się soczewki jednoogniskowe (do wyboru soczewka sferyczna i asferyczna). Pozwalają one całkowicie wyeliminować zaćmę w każdym stadium, jednak nie pomagają w pozbyciu się innych wad. W efekcie po zabiegu osoba cierpiąca na nadwzroczność czy krótkowzroczność nadal musi wspomagać się okularami lub soczewkami kontaktowymi. Tymczasem wystarczy zdecydować się na wszczepienie soczewek ponadstandardowych, które skorygują również pozostałe wady wzroku. Dzięki temu będzie można w łatwy sposób poprawić swoją jakość życia. W dalszej części artykułu dowiesz się, jakie rodzaje soczewek do operacji zaćmy oferujemy naszym pacjentom.

Jak dobrać soczewki ponadstandardowe?

W doborze odpowiednich soczewek ponadstandardowych pomagają specjaliści z naszej kliniki. Przeprowadzają z Tobą wywiad, by dowiedzieć się, jaką masz aktualnie wadę, a także pytają się o choroby oczu w Twojej rodzinie i przyjmowane leki. Wykonują badania ostrości wzroku, a także mierzą ciśnienie wewnątrzgałkowe. Konieczna są także badania biometryczne. Na podstawie tych parametrów przygotowuje się sztuczną soczewkę wewnątrzgałkową, która jest wszczepiania w trakcie operacji usuwania zaćmy.

Rodzaje soczewek ponadstandardowych

Soczewka asferyczna z filtrem światła niebieskiego:

poprawia jakość obrazu i ostrość widzenia w nocy, podczas szarugi czy też przy nagłym oświetleniu aut jadących z naprzeciwka. Zbiera w jednym punkcie promienie UV.

Soczewka toryczna:

dedykowana jest osobom z astygmatyzmem. Koryguje nieprawidłowości w zakresie krzywizny rogówki lub soczewki oka. Po ich zastosowaniu wzrok znacznie się poprawia.

alfa_vision_wady_soczewki_astygmatyzm_b alfa_vision_wady_soczewki_astygmatyzm_a

Soczewki wieloogniskowe:

są zalecane osobom z krótkowzrocznością bądź nadwzrocznością. Pozwalają na swobodne czytanie książki bądź też oglądanie telewizora. Soczewka wieloogniskowa sprawdzi się u osób ceniących aktywny tryb życia. Zapewniają prawidłowe widzenie w każdej odległości bez konieczności stosowania okularów.

alfa_vision_wady_soczewki_dalekowzrocznosc_b alfa_vision_wady_soczewki_dalekowzrocznosc_a

Soczewki toryczne wieloogniskowe:

są przeznaczone da pacjentów, którzy cierpią na złożone wady, np. astygmatyzm i nadwzroczność. Umożliwiają przywrócenie pełnego widzenia, a tym samym poprawiają komfort życia.

alfa_vision_wady_soczewki_krotkowzrocznosc_b alfa_vision_wady_soczewki_krotkowzrocznosc_a

Kontakt

Potrzebujesz dodatkowych informacji na temat zaćmy?
Chcesz umówić się na wizytę?
Wypełnij formularz kontaktowy.
Oddzwonimy do Ciebie w ciągu 24h.]