Skierowanie na operację zaćmy to dopiero początek. Kolejki na zabieg z NFZ są bardzo długie. Trwają od roku do trzech lat. Można skrócić termin zabiegu decydując się na operacje zaćmy w Czechach.

Na czym polega operacja zaćmy?

Alternatywą do polskich szpitali jest leczenie u naszych czeskich sąsiadów. Umożliwia to tzw. dyrektywa transgraniczna, która otwiera możliwość korzystania z opieki medycznej w krajach Unii Europejskiej.  W praktyce przygotowanie i konsultacje odbywają się w Polsce, a w dniu zabiegu jedziemy do Czech. Operacja na zaćmę trwa około 20 minut. Polega na wycięciu zmętniałej soczewki i wszczepienie w jej miejsce sztucznej. Następnego dnia odbywa się konsultacja i można wracać do domu. Nie należy martwić się językiem. Personel szpitala mówi po polsku, więc nie ma żadnego problemu z komunikowaniem się.

Ile to kosztuje operacja na zaćmę?

Tym również nie musisz się martwić. W ramach umowy o leczeniu transgranicznym po zabiegu możesz ubiegać się o zwrot kosztów leczenia z polskiego NFZ. Za zabieg trzeba zapłacić z góry 2,5 tys. zł. Na chwile obecną NFZ wypłaca 2,1 tys. zł. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musisz czekać w nieskończoność w kolejce na zabieg. Możesz wykonać go właściwie od ręki i cieszyć się dobrym wzrokiem.

Udostępnij
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedIn