Dobierz odpowiednie soczewki ponadstandardowe | Alfavision

Dobierz soczewki ponadstandardowe

Czeka Cię usunięcie zaćmyW takim razie na pewno interesuje Cię, jakie soczewki przy zaćmie warto wybrać. Dobrym wyborem są soczewki ponadstandardowe, które oprócz eliminacji zaćmy pozwalają na doskonałe widzenie bez okularów w każdej odległości – do czytania , patrzenia w dal czy podczas pracy przy komputerze. W czym jeszcze mogą one pomóc i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Co oferujemy?

  •  kwalifikacja do zabiegu usunięcia zaćmy
  • dobór soczewki ponadstandardowej, odpowiedniej do wady wzroku
  • umówienie dogodnego terminu, nawet do dwóch tygodni od wizyty
  • personel polskojęzyczny
  • zabieg ze wszczepieniem soczewki ponadstandardowej
  • transport do kliniki aż z 9 miast ze Śląska
  • wizyta z kontrolą pooperacyjną

Operacja zaćmy/rodzaj soczewki

Podstawowa cena operacji

Cena operacji po refundacji NFZ

Operacja z soczewką wieloogniskową

4500 zł

2400 zł

Operacja z soczewką toryczną

4500 zł

2400 zł

Operacja z soczewką wieloogniskową toryczną

5500 zł

3400 zł

Dlaczego warto sięgnąć po soczewki ponadstandardowe?

Jakie soczewki przy zaćmie wybrać? – to jedno z najczęściej zadawanych pytań przez naszych pacjentów. Tradycyjnie w trakcie zabiegu wszczepia się soczewki jednoogniskowe (do wyboru soczewka sferyczna i asferyczna). Pozwalają one całkowicie wyeliminować zaćmę w każdym stadium, jednak po operacji zaćmy wymagają noszenia okularów do czytania. W efekcie po zabiegu pacjent musi się wspomagać korekcją okularową podczas czytania czy pracy na komputerze. Tymczasem wystarczy zdecydować się na wszczepienie soczewek wieloogniskowych , które zapewniają doskonałe widzenie w każdej odległości – do dali, do odległości pośrednich oraz do bliży. Takie rozwiązanie istotnie poprawia jakość życia. W dalszej części artykułu dowiesz się, jakie rodzaje soczewek do operacji zaćmy oferujemy naszym pacjentom.

Jak dobrać soczewki ponadstandardowe?

W doborze odpowiednich soczewek ponadstandardowych pomagają specjaliści z naszej kliniki. Przeprowadzają z Tobą wywiad, by dowiedzieć się, jaką masz aktualnie wadę, a także pytają się o choroby oczu w Twojej rodzinie i przyjmowane leki. Wykonują badania ostrości wzroku, a także mierzą ciśnienie wewnątrzgałkowe. Konieczna są także badania biometryczne. Na podstawie tych parametrów przygotowuje się sztuczną soczewkę wewnątrzgałkową, która jest wszczepiania w trakcie operacji usuwania zaćmy.

Rodzaje soczewek ponadstandardowych

Soczewki wieloogniskowe:

Zapewniają doskonałe widzenie w każdej odległości (do bliży, do odległości pośrednich oraz do dali) bez konieczności stosowania okularów po operacji zaćmy. Posiadają filtry chroniące przed szkodliwym promieniowaniem UV . W naszej ofercie posiadamy jedynie soczewki renomowanych europejskich producentów.

alfa_vision_wady_soczewki_dalekowzrocznosc_b alfa_vision_wady_soczewki_dalekowzrocznosc_a

Soczewka asferyczna z filtrem światła niebieskiego:

Jest to soczewka jednoogniskowa , która wymaga korekcji okularowej do czytania po operacji zaćmy, natomiast posiada filtr światła niebieskiego, który chroni siatkówkę oka przed szkodliwym działaniem światła pasma niebieskiego – polecana dla pacjentów ze zmianami zwyrodnieniowymi siatkówki. Dodatkowo soczewka posiada kształt taki jak naturalna soczewka oka ludzkiego – asferyczny zapewnia to świetną jakość obrazu oraz dobrą ostrość widzenia w nocy podczas szarugi czy też przy nagłym oświetleniu aut jadących z naprzeciwka. Polecana osobom aktywnym, prowadzącym samochód czy pacjentów z AMD.

Soczewka toryczna:

Dedykowana dla pacjentów z wadą wzroku – astygmatyzm . Po operacji zaćmy u pacjentów z astygmatyzmem przy zastosowaniu soczewki standardowej – sferycznej potrzebna jest korekcja okularowa do dali oraz do czytania. Natomiast przy zastosowaniu soczewki torycznej pacjent nie wymaga już noszenia okularów do dali, jedynie okulary do czytania.

alfa_vision_wady_soczewki_astygmatyzm_b alfa_vision_wady_soczewki_astygmatyzm_a

Soczewki toryczne wieloogniskowe:

Soczewki toryczne – wieloogniskowe zalecamy pacjentom, którzy oprócz zaćmy mają wadę wzroku, jaką jest astygmatyzm.

Soczewki te zapewniają doskonałe widzenie w każdej odległości, tak jak soczewki wieloogniskowe, natomiast dodatkowo posiadają korekcję wady wzroku, jaką jest astygmatyzm, przewidziany dla danej grupy pacjentów.

alfa_vision_wady_soczewki_krotkowzrocznosc_b alfa_vision_wady_soczewki_krotkowzrocznosc_a

Zapisz się na konsultację lub uzyskaj więcej informacji:

Kontakt

Potrzebujesz dodatkowych informacji na temat zaćmy?
Chcesz umówić się na wizytę?
Wypełnij formularz kontaktowy.
Oddzwonimy do Ciebie w ciągu 24h.]