Problemy z widzeniem przy jasnym świetle oraz rozmyty obraz, widziany jakby przez mgłę, to powszechne objawy degeneracyjnej choroby oczu, jaką jest zaćma. Obecnie szacuje się, że w Polsce na kataraktę choruje ok. 800 tys. osób. Postępujące schorzenie jest niezwykle niebezpieczne, a nieleczone może prowadzić do ślepoty. Na obecną chwilę nie istnieją żadne farmakologiczne sposoby leczenia zaćmy. Jedyną skuteczną metodą usunięcia tej choroby jest operacja. Niestety, w naszym kraju czeka się na nią średnio 2 lata. Istnieją jednak sposoby, by ominąć kolejki.

 

Operacja zaćmy w Czechach na NFZ

Operacyjne leczenie zaćmy znajduje się na liście refundowanych zabiegów przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Niestety, w naszym kraju czas oczekiwania na usunięcie katarakty w publicznych placówkach jest niezwykle długi – średnio wynosi 2 lata. Czas oczekiwania może być nawet dwa razy dłuższy – w województwie warmińsko-mazurskim na operację czeka się aż 4 lata.

Na szczęście, polski pacjent ma jeszcze inne alternatywy, które pozwalają mu ominąć kolejki. Jedną z nich jest operacja zaćmy w Czechach – czas oczekiwania na usunięcie katarakty to zaledwie 2 tygodnie –jest ona także refundowana przez NFZ. Jak to możliwe? Pozwala na to tzw. unijna dyrektywa transgraniczna, dzięki której chory nie tylko ma możliwość pokonania choroby w niedługim czasie, ale też uzyskuje refundację części kosztów po skończonym leczeniu.

Zaćma dotyka głównie osoby w podeszłym wieku. Wielu z nich obawia się wyjazdu na operację do Czech ze względu na brak znajomości języka. Klinika okulistyczna przygotowała rozwiązanie dla pacjentów, którzy boją zapisać się na zabieg z uwagi na barierę językową. W AlfaVision pracuje polskojęzyczna kadra lekarsko-pielęgniarska, dzięki czemu brak znajomości języka czeskiego nie musi być przeszkodą do zapisania się na zabieg.

 

Operacja zaćmyhttps://alfavision-zacma.pl/ – wykonywana jest w ramach chirurgii jednego dnia. Oznacza to, że pacjent już parę godzin po zabiegu może opuścić naszą klinikę. Proces przygotowania do usunięcia katarakty, operacja i rekonwalescencja nie trwa dłużej niż 6 godzin, dzięki czemu tego samego dnia pacjent może wrócić już do domu.

Ile kosztuje usunięcie zaćmy w Czechach?

Jeśli chcesz poznać aktualną cenę zabiegu, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Znajdziesz tam informacje, ile wynosi podstawowa cena zabiegu oraz po refundacji.

Aby jak najbardziej ułatwić pacjentom proces uzyskania zwrotu kosztów za świadczenia lekarskie poza granicami Polski, po wykonanej operacji w AlfaVision pacjent otrzymuje od nas cały komplet dokumentów. Chory nie musi również obawiać się formalności – nasza polskojęzyczna kadra chętnie pomoże w uzupełnianiu odpowiednich wniosków. Po złożeniu dokumentów, na refundację z NFZ czeka się około 60 dni.