Zabieg zaćmy - zgłoś się do nas na zabieg usunięcia zaćmy | Alfavision

Zgłoś się na zabieg usunięcia zaćmy, zyskaj refundację

zabieg zaćmy

Zabieg usunięcia zaćmy w Alfavision

Zaćma to powszechny problem, u nas operacja zaćmy jest prosta i bezpieczna. Decydując się na zabieg usunięcia katarakty w Alfavision, możesz skorzystać z dużo krótszego terminu oczekiwania, otrzymujesz pomoc w refundacji kosztów leczenia z Narodowego Funduszu Zdrowia.

To bez wątpienia znacznie poprawi twój komfort życia. Szpital w Czechach jest tuż przy polskiej granicy. Dojazd na miejsce jest bardzo prosty. Nie musisz obawiać się bariery językowej, bo będziesz pod opieką polskojęzycznej kadry. Możesz zdecydować się na wszczepienie soczewek standardowych lub ponadstandardowych, które równocześnie będą korygowały inne wady wzroku, jak astygmatyzm, krótkowzroczność czy starczowzroczność. Dzięki temu po zabiegu nie będzie potrzeby zakładania okularów, by dobrze widzieć.

Zabieg

Czy zabieg na zaćmę boli?

Operacja zaćmy jest właściwie bezbolesna. W zdecydowanej większości przypadków nie ma wskazań do narkozy. Stosuje się znieczulenie miejscowe, które zmniejsza dyskomfort pacjenta.

Zabieg

Ile trwa zabieg zaćmy?

Sam zabieg trwa około 20 minut. Cały proces – od wizyty kwalifikującej do zakończenia rekonwalescencji to około 6 godzin.

Zabieg

Wskazania

Zabieg zaćmy jest wskazany u pacjentów, u których odnotowano zmiany chorobowe. Nie istnieją inne skuteczne metody leczenia katarakty (np. farmakologiczne).

Zabieg

Przeciwwskazania

W określonych przypadkach mogą występować przeciwwskazania związane z innymi schorzeniami pacjenta. Każdorazowo podlega to ocenie lekarza okulisty.

Kto przeprowadza zabieg zaćmy?

Nasza kadra to doświadczeni specjaliści. Od samego początku, tj. wizyty u okulisty na etapie rejestracji, jesteś w rękach ekspertów.

Zabieg na zaćmę przeprowadza MUdr Tomáš Utíkal

Na czele zespołu stoi MUdr Tomáš Utíkal (MUdr – łac. medicinae universae doctor). Operacja zaćmy opanowana jest do perfekcji, w swojej karierze przeprowadził już ponad 15 tysięcy operacji zaćmy i jest uważany za jednego z najwybitniejszych specjalistów w tej dziedzinie w Czechach. Jest ordynatorem oddziału okulistycznego szpitala w Frydku-Mistku. Od 1999 r. przeprowadza operacje plastyczne twarzy w Czeskim Cieszynie (których ma na koncie już ponad 2 tysiące), a od 2012 r. także operacje siatkówki oka (tzw. witrektomia). W 2014 r. otworzył przewód doktorski na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Masaryka w Brnie. Jego praca dotyczyła farmakokinetyki lokalnej terapii po operacji zaćmy.

 av_profilowe_dr_bednarski

Zabieg zaćmy przeprowadza Dr n.med. Łukasz Bednarski

Dr n.med. Łukasz Bednarski, spec. chorób oczu jest absolwentem Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi, którą ukończył w 1998 roku. Staż podyplomowy odbył w Szpitalu Wojskowym we Wrocławiu. W roku 2007 obronił pracę doktorską pod kierunkiem prof.zw. dr hab. n. med. Ariadny Gierek-Łapińskiej. Specjalizację z okulistyki zdobył w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 5 Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w roku 2008. W latach 1999-2000 pracował dla Polskiego Kontyngentu Wojskowego UNDOF w HQ na Wzgórzach Golan – Syria/Izrael. Współpracę z oddziałem Okulistki konsultanci Alfavision w Skoczowie rozpoczął w 2014 roku. Zainteresowanie dra Bednarskiego w zakresie okulistyki skupia się głównie na chorobach soczewki oraz tylnego odcinka gałki ocznej. W swojej pracy zajmuje się diagnostyką jaskry, chorób siatkówki i nerwu wzrokowego oraz leczeniem laserowym i chirurgicznym chorób oczu.

Lokalizacja

Zabieg usunięcia zaćmy przeprowadzany jest w placówce AlfaVision w Stonavie, w Czechach (zaledwie kilka kilometrów od granicy polsko-czeskiej).

Czym jest zaćma i na czym polega zabieg na zaćmę?

Zaćma (nazywana też kataraktą od łac. cataracta) to wrodzona lub degeneracyjna choroba oczu. Powoduje zmiany w postaci plamek lub zmętnienia w naturalnej soczewce oka. Nieleczona może być przyczyną ślepoty.

Objawy zaćmy mogą przyjmować postać: przymglonego, nieostrego widzenia, problemów z oceną odległości, czy problemów z poruszaniem się lub zezem (zwłaszcza u dzieci). Jeśli zaobserwowali Państwo podobne objawy u siebie, nie należy tego lekceważyć. Zapraszamy do kontaktu w celu przeprowadzenia badania wzroku.

Zabieg na zaćmę polega na usunięcia powstałych zmian chorobowych i wszczepieniu nowej, sztucznej soczewki (np. z akrylu lub silikonu). Soczewka i przebieg zabiegu są dobierane w zależności od typu i stopnia zaawansowania schorzenia przez okulistę podczas wizyty rejestracyjnej.

Nie istnieją farmakologiczne metody walki z zaćmą. Jedynym skutecznym sposobem jest zabieg chirurgiczny. Usuwanie zaćmy jest stosunkowo proste i jest realizowane w ramach chirurgii jednego dnia. W ciągu jednej doby pacjent jest przygotowywany do zabiegu, wykonywana jest operacja i rekonwalescencja. Cały proces trwa około 6 godzin, a poprawa wzroku jest natychmiastowa.

 

Jeśli masz jakiekolwiek obawy, że problem zaćmy może dotyczyć i Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich, skontaktuj się z nami. Decydując się na zabieg zaćmy za granicą znacząco skracasz czas oczekiwania, a koszty leczenia podlegają refundacji z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Pytania i odpowiedzi

Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane przez naszych pacjentów pytania na temat przebiegu operacji i istotnych kwestii związanych z zabiegiem usuwania zaćmy.

Najczęściej zadawane pytania
Ile trwają operacje zaćmy?
Operacja zaćmy to zabieg z zakresu chirurgii jednego dnia. Sam zabieg trwa około 20 minut. Wcześniej niezbędna jest konsultacja lekarska w postaci wizyty kwalifikującej do zabiegu. Cały proces od wizyty, przez zabieg po rekonwalescencje, trwa około 6 godzin. Tydzień po usunięciu zaćmy konieczna jest wizyta kontrolna w Stonavie.
Czemu warto zdecydować się na zabieg usunięcia zaćmy w Czechach?
Katarakta to choroba, która rozwijając się stopniowo ogranicza jakość widzenia u pacjenta. Zbyt długie zwlekanie z przeprowadzeniem zabiegu może powodować komplikacje i pogorszeniu stanu zdrowia. Zabiegi refundowane przez NFZ w Polsce są limitowane, przez co niejednokrotnie trzeba długo czekać na swoją kolej. Dzięki chirurgii transgranicznej można przeprowadzić taki zabieg w Czechach (zaledwie kilka kilometrów od polskiej granicy) i uzyskać refundację z Narodowego Fundusza Zdrowia.
Skąd czerpać informacje na temat operacji usuwania katarakty?
Wszystkich niezbędnych informacji na temat zabiegu udzielają konsultanci Centrum Lekarskiego Alfa. Zapraszamy do kontaktu mailowego i telefonicznego.
Jak przebiega operacja zaćmy?
Operacyjne leczenie zaćmy polega na usunięciu soczewki za pomocą ultradźwięków (tzw. fakoemulsyfikacja) i wszczepieniu sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej. Metoda ta powszechnie zastąpiła stosowaną do niedawna metodę zewnątrztorebkowego usunięcia zaćmy . Zabieg wykonywany jest przy użyciu minimalnego ciecia o szerokości 1,5–3,0 mm. Pacjent po zabiegu jest w pełni sprawny, poprawa widzenia następuje w krótkim czasie po zabiegu.
Jak przygotować się do zabiegu usuwania zaćmy?
Wszystkie niezbędne informacje w tym zakresie udzielane są przez naszych konsultantów podczas rejestracji. Nie należy jeść ani pić po północy, w dniu poprzedzającym operację.
Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg usuwania zaćmy wiąże się z pewnym dyskomfortem, lecz nie jest bolesny. Bardzo rzadko istnieją wskazania, aby zabieg odbywał się pod narkozą. W większości przypadków jest to miejscowe znieczulenie.
Jak daleko trzeba jechać, aby poddać się operacji zaćmy w Czechach?
Stonava leży zaledwie parę kilometrów od granicy z Polską. Można tu dojechać w czasie 0,5-1h z takich miast jak: Cieszyn, Bielsko-Biała, Skoczów, Rybnik. Bliskość tras A1 oraz DK1 sprawia, że w ciągu dwóch godzin można do nas dotrzeć z takich miejscowości jak: Opole, Gliwice, Katowice, Kraków, Częstochowa.

Kontakt

Potrzebujesz dodatkowych informacji na temat zaćmy?
Chcesz umówić się na wizytę?
Wypełnij formularz kontaktowy.
Oddzwonimy do Ciebie w ciągu 24h.



]