29 listopada 2017 roku odbyła się już 4 edycja Forum Seniora w Katowicach, która, jak zwykle, miała miejsce w sali Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Tak jak w przypadku poprzednich edycji, cała sala była wypełniona po brzegi, a seniorzy zebrali się, by porozmawiać o nowoczesnych technologiach, łączeniu pokoleń i, oczywiście, zdrowiu.

 

W 4. odsłonie Forum Seniora tematem przewodnim były nowoczesne technologie i łączenie pokoleń. Marszałek województwa śląskiego, Wojciech Saługa, podkreślił w swojej przemowie, że wciąż jest wielu seniorów, którzy nie korzystają ze zdobyczy technologii. Z tego powodu warto szerzyć tę kwestię wśród starszych osób, by oni też mogli cieszyć się nowymi możliwościami.

Nowe możliwości przed seniorami otwiera też współczesna medycyna. W tegorocznej odsłonie Forum Seniora klinika okulistyczna AlfaVision przedstawiła rodzaje nowoczesnych soczewek, które są stosowane w chirurgii zaćmy. W swojej prezentacji skupiliśmy się nie tylko na soczewkach, ale też wyjaśniliśmy, jakie są przyczyny zaćmy i w jaki sposób można ją leczyć.

Na tegorocznej edycji Forum Seniora nie tylko prezentowaliśmy rodzaje nowoczesnych soczewek, ale też posiadaliśmy własne stanowisko. Każdy z seniorów mógł do nas podejść, by wykonać kilka podstawowych badań na obecność zaćmy. Badaliśmy m.in. ostrość wzroku, ciśnienie wewnątrzgałkowe oraz przeprowadzaliśmy badanie w lampie szczelinowej pod kątem obecności zaćmy.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji:

 

Źródło: Dziennik Zachodni

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami