Usunięcie zaćmy to bardzo prosty zabieg, który trwa około 20 minut. Polega na wyeliminowaniu zmętniałej soczewki i wszczepienie w jej miejsce sztucznej. Warto zdecydować się na soczewki ponadstandardowe. Czym różnią się one od tradycyjnych?

Zwiększ jakość życia

Podczas zabiegu standardowo wszczepia się soczewki jednoogniskowe, które wprawdzie pozwalają na doskonałe widzenie, ale nie eliminują wcześniejszych wad wzroku. Pacjent po usunięciu zaćmy musi wspomagać się okularami czy soczewkami kontaktowymi. Tymczasem można podnieść swój komfort życia i zdecydować się na wszczepienie ponadstandardowych soczewek, które równocześnie skorygują np. astygmatyzm czy krótkowzroczność.

 

alfavision_nadwzrocznosc

alfavision_krotkowzrocznosc

Jakie są rodzaje soczewek ponadstandardowych?

Doborem soczewek zajmuje się wykwalifikowana kadra okulistów, która po przeprowadzeniu niezbędnych badań jest w stanie zaproponować optymalny model.

Wyróżniamy

Soczewki asferyczne z filtrem światła niebieskiego

– są dedykowane osobom aktywnym. Powinieneś się na nie zdecydować, jeśli zdarza Ci się prowadzić samochód późnym wieczorem, a także zauważasz pogorszenie widzenia w trudnych warunkach atmosferycznych. Soczewki poprawiają jakość i ostrość obrazu w nocy, we mgle czy podczas szarugi jesiennej, a także przy nagłym oświetleniu (np. aut jadących z naprzeciwka). Zbierają promienie UV w jednym punkcie, co wpływa na wyraźniejszy obraz, a filtr światła niebieskiego chroni przed zmianami zwyrodnieniowymi siatkówki. Naturalna soczewka oka to soczewka asferyczna, dlatego zaleca się, aby została zastąpiona również soczewką asferyczną.

Soczewki toryczne

– są przeznaczone dla osób z astygmatyzmem. Korygują wady związane z nieprawidłową krzywizną rogówki lub soczewki oka. Po ich wszczepieniu pacjent odzyskuje znacznie lepszy wzrok.

alfa_vision_wady_soczewki_astygmatyzm_b alfa_vision_wady_soczewki_astygmatyzm_a

Soczewki wieloogniskowe

– są polecane osobom cierpiącym na krótkowzroczność bądź nadwzroczność. Zapewniają one bardzo dobry obraz w każdej odległości. Dzięki nim można bez przeszkód czytać czy oglądać telewizję. Są idealne szczególnie dla osób aktywnych, które nie znoszą jakichkolwiek ograniczeń. Po operacji zaćmy i wszczepieniu soczewki wieloogniskowej nie ma potrzeby noszenia okularów, ponieważ soczewki te doskonale korygują wady wzroku i zapewniają odpowiednie widzenie w każdej odległości. Pacjenci po operacji zaćmy po wszczepieniu soczewki standardowej (jednoogniskowej) wymagają okularów do czytania – w przypadku soczewek wieloogniskowych można czytać i patrzeć w dal bez żadnych ograniczeń.

alfa_vision_wady_soczewki_dalekowzrocznosc_b alfa_vision_wady_soczewki_dalekowzrocznosc_a

Soczewki toryczne wieloogniskowe

– są zalecane osobom, które posiadają złożone wady wzroku w postaci astygmatyzmu oraz krótkowzroczności czy nadwzroczności. Pozwalają na przywrócenie pełnego widzenia, a tym samym polepszenie jakości życia. Łączą cechy soczewki wieloogniskowej oraz soczewki torycznej. To najwyższy standard korekcji, pozwalający na zupełne uniezależnienie się od okularów i doskonałe widzenie w każdej odległości. Nie czekaj, już teraz dowiedz się jak wygląda usuwanie zaćmy!

alfa_vision_wady_soczewki_krotkowzrocznosc_b alfa_vision_wady_soczewki_krotkowzrocznosc_a