Cena usunięcia zaćmy w Czechach | Alfavision

Ile kosztuje operacja zaćmy?

Koszt poniesiony za usunięcie zaćmy w Czechach jest praktycznie w całości zwracany ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.

Na przyjęcie do szpitala czeka się około 2-3 tygodnie. To naprawdę niewiele w porównaniu z terminami w Polsce. Do zwrotu większości kosztów zabiegu obliguje tzw. dyrektywa transgraniczna. Dzięki niej można korzystać z opieki medycznej w krajach Unii Europejskiej pod warunkiem posiadania aktualnego ubezpieczenia zdrowotnego. Sam zabieg nie jest skomplikowany i jeszcze tego samego dnia można wyjść ze szpitala. Zaletą wykonania zabiegu usunięcia zaćmy w AlfaVision w Czechach jest atrakcyjna cena, krótkie terminy oczekiwania oraz możliwość refundacji zabiegu z NFZ. Zobacz, ile kosztuje operacja zaćmy i jak ubiegać się o refundację:

Co oferujemy?

  • kwalifikacja do zabiegu usunięcia zaćmy
  • umówienie dogodnego terminu, nawet do dwóch tygodni od wizyty
  • polski personel
  • zabieg
  • wizyta z kontrolą pooperacyjną

Operacja zaćmy/rodzaj soczewki

Podstawowa cena operacji

Cena operacji po refundacji NFZ

Operacja z soczewką sferyczną

2200 zł

100 zł

Operacja z soczewką asferyczną filtrem UV

2400 zł

300 zł

Operacja z soczewką asferyczną z filtrem światła niebieskiego

2700 zł

600 zł

* koszt operacji w przypadku zaćmy wikłającej jest większy o 200 zł , odpowiednio kwota refundacji z NFZ wynosi 2300 zł.

Dlaczego warto wybrać soczewkę asferyczną?

    Soczewki asferyczne z filtrem światła niebieskiego są dedykowane osobom aktywnym. Powinieneś się na nie zdecydować, jeśli zdarza Ci się prowadzić samochód późnym wieczorem, a także zauważasz pogorszenie widzenia w trudnych warunkach atmosferycznych. Soczewki poprawiają jakość i ostrość obrazu w nocy, we mgle czy podczas szarugi jesiennej, a także przy nagłym oświetleniu (np. aut jadących z naprzeciwka). Zbierają promienie UV w jednym punkcie, co wpływa na wyraźniejszy obraz, a filtr światła niebieskiego chroni przed zmianami zwyrodnieniowymi siatkówki. Naturalna soczewka oka to soczewka asferyczna, dlatego zaleca się, aby została zastąpiona również soczewką asferyczną.

Wydatki i refundacja krok po kroku

Skoro już wiesz, ile kosztuje operacja zaćmy, dowiedz się, w jaki sposób możesz ubiegać się o refundację kosztów zabiegu. Poniżej podajemy, jaka jest aktualna cena za usuwanie zaćmy w Czechach. Narodowy Fundusz Zdrowia zwraca prawie cały koszt operacji zaćmy. Cała procedura jest dość prosta i w miarę krótkotrwała. Nasi pacjenci mogą tez przez cały czas liczyć na pomoc i doradztwo naszych konsultantów, którzy chętnie rozjaśnią wszelkie wątpliwości oraz pomogą w całej procedurze. A jak wygląda ona krok po kroku?

Krok 1

Płacisz 2200 PLN

Koszt zabiegu (razem z kosztem soczewki standardowej) to 2200 PLN. Opłata 100 PLN uiszczana jest podczas pierwszej wizyty konsultacyjnej w Skoczowie. 2 100 PLN płatne jest w klinice w Czechach w dniu operacji.

Krok 2

Wypełniasz wniosek

Wypełniasz wniosek określony w rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie wzoru wniosku o zwrot kosztów świadczeń opieki zdrowotnej udzielonych poza granicami kraju (pobierz).

Krok 3

Aktualna wycena świadczenia

Refundacji podlega kwota, na jaką Narodowy Fundusz Zdrowia aktualnie wycenia daną procedurę. W tym przypadku jest to kwota ok. 2100 PLN.

Krok 4

Postępowanie i zwrot

Termin rozpatrzenia wniosku wynosi do 30 dni od wszczęcia postępowania. Wyjątek może stanowić sytuacja, gdy konieczne jest postępowanie wyjaśniające. Wówczas termin wynosi do 60 dni.

 

Jak widać koszt za usuwanie zaćmy w Czechach jest prawie w całości zwracany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Co więcej, fakt, że klinika okulistyczna AlfaVision znajduje się w mieście Stonava, tuż obok czeskiego Cieszyna oraz z polsko-czeskiej granicy sprawia, że nasi pacjenci nie są narażeni na dodatkowe wydatki związane np. z transportem w głąb Czech, szukaniem zakwaterowania, itd. Dojazd na zabieg, sama operacja oraz rekonwalescencja oraz powrót do domu mogą mieć miejsce w trakcie jednego i tego samego dnia, co jest bardzo dużym ułatwieniem.   Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy nasz pacjent ma możliwość dojazdu do Czech na własną rękę. Dlatego też rozszerzyliśmy naszą ofertę o dojazd. Szczegółowe informacje znajdziesz w zakładce Transport.

Kontakt

Potrzebujesz dodatkowych informacji na temat zaćmy?
Chcesz umówić się na wizytę?
Wypełnij formularz kontaktowy.
Oddzwonimy do Ciebie w ciągu 24h.]