Jak przebiega proces usuwania zaćmy? | Alfavision

Jak przebiega cały proces usuwania zaćmy?

Operacyjne usuwanie zaćmy (innym sposobem jest laserowe usuwanie zaćmy jednakże my rekomendujemy metodę fakoemulsyfikacji), które oferujemy, mimo że odbywa się w Czechach, nie jest ani skomplikowane, ani niedogodne dla osób z Polski. Klinika okulistyczna AlfaVision posiada duże doświadczenie w przeprowadzaniu swoich pacjentów przez tę procedurę. Usuwanie zaćmy to zabieg, na który w polskich warunkach zazwyczaj trzeba bardzo długo czekać.

Dzięki wykorzystaniu możliwości, jakie daje tzw. Dyrektywa Transgraniczna, polscy obywatele, którzy posiadają ubezpieczenie zdrowotne, mogą nie tylko skorzystać z opcji, jaką jest usuwanie zaćmy w Czechach, ale także starać się o zwrot kosztów poniesionych na ten zabieg od polskiego Narodowego Funduszu Zdrowia. W naszej klinice w Czechach oferujemy nie tylko profesjonalne i bezpieczne operacyjne usuwanie zaćmy, ale także opiekę polskojęzycznego personelu. Podczas operacji zaćmy możesz skorygować również swoją wadę wzroku. Co więcej, nasi konsultanci chętnie pomogą Państwu na każdym etapie związanym z zabiegiem. Dzięki temu, w razie jakichkolwiek wątpliwości, będziecie Państwo mogli zaczerpnąć oficjalnych, aktualnych i merytorycznych informacji oraz rozwiać wszelkie swoje wątpliwości, np. dotyczące zwrotu kosztów operacji.

Krok 1

Zgłoszenie

Zgłoszenia można dokonać telefonicznie, mailowo lub poprzez formularz kontaktowy na tej stronie. Wystarczy posiadać skierowanie na zabieg operacji usunięcia zaćmy, aby zarezerwować termin.

Krok 2

Pierwsza wizyta

Po umówieniu terminu badania następuje wizyta u lekarza okulisty w szpitalu w Skoczowie. Wówczas następuje także wyznaczenie terminu zabiegu i rejestracja.

Krok 2

Zabieg

W umówionym terminie stawiają się Państwo w naszej placówce w Stonavie w okolicach Czeskiego Cieszyna. W ciągu 6 godzin ma miejsce badanie kwalifikujące, zabieg i rekonwalescencja.

Krok 2

Badanie pooperacyjne

Po zabiegu konieczna jest wizyta kontrolna. Badanie przeprowadzane kolejnego dnia po zabiegu (istnieje możliwość wykupienia noclegu w hotelu).

 

Ważne informacje

Decydując się na zabieg usunięcia zaćmy w AlfaVision mają Państwo zapewnione komfort i bezpieczeństwo, polskojęzyczną opiekę oraz pomoc w odzyskaniu z NFZ kosztów leczenia.

Logistyka

Logistyka

Szpital w Skoczowie i placówka w Stonavie w Czechach oddalone są od siebie jedynie o 25 kilometrów.

Logistyka

Czas zabiegu

Zabieg trwa zaledwie 20 minut i jest bezbolesny. Całkowity czas pobytu szpitalu to około 6 godzin.

Logistyka

Informacje

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania – prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy. Konsultant udzieli Państwu wszelkich niezbędnych informacji.

Pytania i odpowiedzi

Z pewnością mają Państwo wiele pytań odnośnie przebiegu całego procesu i formalności związanych z zabiegiem. Poniżej znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane przez naszych pacjentów.

Najczęściej zadawane pytania
Ile kosztuje wykonanie zabiegu?
Zabieg, wizyta przed- i pooperacyjna kosztują łącznie 2500 zł, z czego ok. 2100 zł podlega refundacji z NFZ na podstawie dyrektywy o leczeniu transgranicznym (kwota ta może ulegać zmianom – szczegóły na stronie Punktu Kontakowego NFZ: http://www.kpk.nfz.gov.pl/pl/). Centrum Lekarskie Alfa udziela wsparcia w procesie refundacji kosztów leczenia.
Kto wykonuje zabieg usunięcia zaćmy?
AlfaVision to oddział Centrum Lekarskiego Alfa W Czechach. W Polsce znajdują się dwie placówki – szpital w Skoczowie i przychodnia w Bielsku-Białej. Zabiegi wykonuje dr Tomáš Utíkal – czeski specjalista biegle posługujący się językiem polskim. Dzięki takiemu podziałowi ról i obowiązków, możliwe jest zorganizowanie szybkiego zabiegu i refundacja wydatków z NFZ. Pacjenci są obsługiwani w języku polskim.
Gdzie i jak mogę się zarejestrować na wizytę?
Wizyty odbywają się w szpitalu Centrum Lekarskiego Alfa w Skoczowie. Aby dokonać rejestracji prosimy o kontakt. Wszystkie formalności związane z rejestracją odbywają się w języku polskim.
Czy po zabiegu będę mógł/mogła samodzielnie prowadzić samochód?
Mimo że zabieg usunięcia zaćmy daje prawie natychmiastowy efekt to pacjent nie może samodzielnie prowadzić pojazdu w dniu operacji. Źrenica jest rozszerzona a na oko naklejony jest opatrunek.
Jakie soczewki najlepiej wybrać?
Istnieje wiele rodzajów soczewek, które można zastosować przy zabiegu usuwania zaćmy. Poza standardową soczewką istnieję możliwość wszczepienia tzw. soczewki ponadstandardowej- korygującej inne wady wzroku i podnoszącej komfort po operacji. Naszym pacjentom proponujemy toryczne soczewki wewnątrzgałkowe do korekcji astygmatyzmu czy wieloogniskowe soczewki wewnątrzgałkowe zapewniające dobre widzenie do dali i bliży bez okularów. W doborze soczewek każdorazowo doradza lekarz specjalista podczas wizyty przed zabiegiem. Soczewki ponadstandardowe są dodatkowo wycenianie i nie podlegają refundacji z NFZ

Kontakt

Potrzebujesz dodatkowych informacji na temat zaćmy?
Chcesz umówić się na wizytę?
Wypełnij formularz kontaktowy.
Oddzwonimy do Ciebie w ciągu 24h.]