Interesuje Cię usunięcie zaćmy w Czechach „od ręki”? Skontaktuj się z AlfaVision i ciesz się sokolim wzrokiem. Dowiedz się, jak wygląda cała procedura.

Krótka instrukcja…

Na leczenie za granicą pozwala tzw. dyrektywa transgraniczna, w ramach której można ubiegać się o  zwrot znacznej części kosztów leczenia z NFZ. Zobacz, jak łatwo możesz pozbyć się schorzenia.
  1. Lekarz diagnozuje u Ciebie zaćmę, otrzymujesz skierowanie do wykonania zabiegu.
  2. Kontaktujesz się z AlfaVision lub wypełniasz formularz na stronie https://alfavision-zacma.pl/. Nasz personel wyznacza Ci termin konsultacji.
  3. W umówionym terminie zgłaszasz się na wizytę. Wykwalifikowany personel bada twój wzrok i ustala datę przyjęcia do szpitala w Stonavie (Czechy). Na zabieg czeka się około 2 tygodni. Zapoznaj się z kwestiami dotyczącymi kosztów. Możesz zdecydować się na wszczepienie soczewek ponadstandardowych, które równocześnie korygują inne wady wzroku, np. astygmatyzm czy krótkowzroczność.
  4. Przyjeżdżasz na usunięcie zaćmy. W szpitalu przechodzisz operację, która trwa około 20 minut i odbywa się pod znieczuleniem miejscowym. Jesteś pod opieką doświadczonego lekarza, który ma na swoim koncie kilkanaście tysięcy zabiegów usuwania zaćmy. Nie musisz obawiać się bariery językowej. Na miejscu pracuje polskojęzyczny personel.
  5. Już po wszystkim, ciesz się dobrym wzrokiem. Po 3 miesiącach możesz zgłosić się na  konsultacje w celu dobrania okularów korekcyjnych.