Problemy z widzeniem przy jasnym świetle oraz rozmyty obraz, widziany jakby przez mgłę, to powszechne objawy degeneracyjnej choroby oczu, jaką jest zaćma. Obecnie szacuje się, że w Polsce na kataraktę choruje około 800 tys. osób. Postępujące schorzenie jest niezwykle niebezpieczne, a nieleczone może prowadzić do całkowitej utarty wzroku.

Na obecną chwilę nie istnieją żadne farmakologiczne sposoby leczenia zaćmy. Jedyną skuteczną metodą usunięcia tej choroby jest operacja. W klinice AlfaVision dodatkowo pacjenci mają możliwość wyboru soczewki premium, o których powiemy w artykule.

 

Sama operacja usunięcia zaćmy jest szybkim, prawie bezbolesnym zabiegiem. Oprócz pozbycia się problemu katarakty możemy podczas jednego zabiegu skorygować również inne wady wzroku, dzięki możliwości wyboru ponadstandardowych soczewek.

Operacja zaćmy – możliwość wyboru soczewki premium

Zabieg usunięcia zaćmy w klinice AlfaVision w Czechach może być nie tylko wykonany szybko, ale również pacjent może wybrać rodzaj wszczepianej soczewki wewnątrzgałkowej. Klinika proponuje swoim pacjentom duży wybór soczewek premium, które zapewniają doskonałe widzenie po operacji. Dzięki dyrektywie transgranicznej zabieg usunięcia zaćmy można wykonać w Czechach, wybrać odpowiednią dla siebie soczewkę i uzyskać zwrot kosztów z NFZ.

 

Jaka jest różnica między soczewkami wszczepianymi w Polsce, a tymi w Czechach?

W Polsce w ramach zabiegów na NFZ, używane są soczewki jednoogniskowe sferyczne. W klinice  AlfaVision pacjenci mogą wybrać lepsze soczewki m.i. soczewki asferyczne, które odwzorowują naturalną soczewkę oka i dają dobre widzenie zmierzchowe oraz wyższy kontrast niż soczewki sferyczne. Ponadto posiadają różne typy filtrów chroniących oczy przed szkodliwymi rodzajami światła.

Po operacji zaćmy bez okularów

Dla astygmatyków

Soczewki toryczne zalecane są dla osób z astygmatyzmem. Korygują wady nieprawidłowej krzywizny rogówki oka podobnie jak cylindryczne soczewki w okularach. Osoby, które noszą na co dzień okulary mają doskonałą możliwość, aby skorygować wadę wzroku przy okazji operacji zaćmy.

Dla osób aktywnych

Soczewki wieloogniskowe zapewniają wyraźne widzenie w dal, do bliży oraz na odległości pośrednie. Standardowo wszczepiając soczewkę jednoogniskową, pacjent wymaga doboru okularów do czytania, natomiast w przypadku soczewki wieloogniskowej osiąga bardzo dobry wzrok z każdej odległości. Znaczna część kosztów z użyciem soczewki wieloogniskowej jest refundowana przez NFZ w przypadku zabiegu odbywającego się w Czechach. Oferujemy również pakiety finansowania, które pozwalają na jeszcze większe obniżenie kosztów zabiegu.

Bądź świadomy i wybierz lepszą soczewkę

Doborem soczewek premium zajmuje się wykwalifikowana kadra polskich okulistów w Centrum Lekarskim Alfa w Skoczowie. Dzięki operacji zaćmy w Czechach i ustawie transgranicznej można dopasować soczewkę do swoich potrzeb i uzyskać zwrot kosztów leczenia z NFZ.

  Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami